Choď na obsah Choď na menu
 


Rihanna

1. 1. 2009

Rihanna

Rihanna.jpg Rihanna image by bballmagician

Celé meno: Robyn Rihanna Fenty
Datum narodenia: 18. február 1988
Miesto narodenia: St. Michael,Barbadose
Vek: 18

Súrodenci : 2 bratia (9rokov, 15 rokov)
Obľúbené speváčky: Beyoncé,Mariah Carey,Alicya Keys Fave
Song z MUSIC OF THE SUN: Let Me Fave
Song z A GIRL LIKE ME : S.O.S,Unfaithful,Break it off
Domáce zvieratká: 2 mačky ( Miss Kitty, Leo)

rhianna-1.jpg rihanna image by cmays3220Životopis
 Ako teeneger spievala svojím kamarátom a rodine len pre zábavu. Jedného dňa ju jej kamarát predstavil hudobnému producentovi Evanovi Rogersovi,v New Yorku. Rogers bol veľmi prekvapený aký veľký talent sa v Rihanne ukrýva. Nahral s Rihannou demo s 20 pesničkamy, hitom Pon de replay, ktoré potom poslal do vydavateľstva Def Jam Records.A vyšlo to.Jej singel Pon de replay obletel rádia celých Spojených štátov. Také isté úspechy slavil aj jej album Music of the Sun, ktorý bol vydaný 30. augusta 2005. Rihanna prehlásila, že sa nechala inšpirovať interprétmi ako napríklad: Alicia Keys, Beyonce a Mariah Carey. Jej album znie predovšetkým v štýle rnb, hip hopu a soulu. Jej prvý veľký hit Pon de Replay sa rýchlo vyskákal na druhé miesto v amerických hitparádach a na 15. miesto v Kanade. Zrodila sa nová rnb star. Nedávno v apríli 2006 Rihanna vydala druhý album A Girl Like Me a jeho hity ako napríklad S.O.S, Unfaitful alebo Break it off (duet so Seanom Paulom) opeť vyhrávali na všetkých amerických hitparádach.
rihanna.jpg love her songs image by babyalexis_2008rihanna.jpg Rihanna image by shaunie_boo90rihanna.jpg Hottie image by jamecast713

Stalo sa toľko vecí v roku 2005,že tomu nemôžem ešte stále uveriť."Robyn Rihanna Fenty sa narodila v roku 1988 v St.Michaeli na ostrove Barbados. Má tam normálny a nezamýšlany život medzi konkurzami pre mladé talenty a pesničkami spievanými celým hrdlom s kamoškami. Jej život sa zmení cez zimné prázdniny v roku 2003: hudobný producent Evan Rogers (Christina Aguilera,Jessica Simpson,...) si užíva prázdniny v blízkom mieste pri Rihanninom. A jeden blízky kamarát ho prinesie vypočuť si hlas mladej speváčky,ktorý ho hneď nádchne. Evan si je taký istý že má Rihanna istú budúcnosť vo svete hudby,že jej hneď povie aby sa presťahovala do New Yorku,kde z nej spravia jednu z najlepších mladých speváčok súčastnosti. Rihannu si vypočuje sám boss hudobnej produkcie Def Jam Records Shawn "JAY-Z" Carter,ktorej dá hneď podpísať zmluvu na 6 albumov. A tak,iba v 17 rokoch vyštartuje kariéru speváčky(a CO-autorky). Jej debutový singel "Pon De Replay" (2005),čo v slangovej Barbadoštine znamená "zahraj ju zas",a je ozajstným vyvrcholením tedajšej kariéry. Mix karibských ritmov a r´n´b,s troškou dance hudby,prináša song na vrchol amerických rebríčkov a najsťahovanejších pesničiek z internetu. Ale "Pon De Replay" a "If it´s lovin that you want" sú len závdavok na album "Music Of The Sun" ktorý vyšiel v auguste. Prejde rok a prichádza nové leto: milióny predaných kópii,jeden tour s Gwen Stefany,film " Bring It On: All or Nothing" a teraz Rihanna prichádza zase s novým albumom  "A Girl Like Me" aby dostala naspäť jej pozície v rebríčkoch a aby získala leto 2006 jej songom "SOS" ktorý sa stane veľkým hitom leta 2006 a už v októbri ďalšie vyvrcholenie po hranej aj naďalej pesničke "SOS" prichádza song ktorý z nej spravil princeznu r´n´b a soulovej scény "Unfaithful". Pesnička je hraná po 4 mesiace,a je na najvyšších priečkach na celosvetových rebríčkach. Popri nej výde aj pesnička "Break It Off" zo Seanom Paulom-ďalší pravdaže veľký hit. V januárii 2007 vychádza len na internete video k pesničke "We Ride". A teraz najhranejší song,a asi zatial najvyššie vyvrcholenie kariéry po "Unfaithful" prichádza "Umbrella" s Jay-Z  náskok na budúci album "Good Girl Gone Bad" ktorý vychádza v júly 2007,a ktorým sa predajú viac než milióny albumov. Z rokom 2007 prišla aj zmena stylu Rihanny.

Najprv pracovala ako modelka vyhrávala rozne súťaže krásy, ale chcela tiež dokázať že vie aj niečo iné než sa predvádzať na móle a tak skúsila hudobnú scénu.
Ako teenager spievala svojim kamarátom a rodine len pre zábavu.
Jedného dňa ju jej kamarát predstavil hudebnímu producentovi Evanovi Rogersovi, v New Yorku.
Rogers bol velmi prekvapený aký veľký talent sa v Rihanne ukrýva.
Nahral s Rihannou demo s 20 songami, hitom Pon de replay, ktoré potom všetky poslal
do vydavatelstva Def Jam Records. A vyšlo to. Jej singel Pon de replay obletel rádia
celých Spojených štátov. Rovnaké úspechy slávil aj jej album Music of the sun, ktorý bol vydaný 30.júna 2005.
Rihanna prehlásila, že sa nechala inšpirovať interprétmi ako napríklad: Alicia Keys,Beyoncé
a Mariah Carey. Jej album znie predovšetkým v štýle R´n´B, hip hopu a soulu.
Jej prvý veľký hit Pon de Replay sa rýchlo vyskákal na druhé miesto v amerických hitparádach a na 15. miesto v Kanade. Zrodila sa nová R´n´B Star.
Teraz je na predajných pultoch jej album A Girl Like Me ktorý obsahuje hit SOS a ten sa stal hitom číslo jedna! Po tomto hite je najnovšia novinka UNFAITHFULL a WE RIDE!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nina

(nina, 23. 2. 2010 11:03)

nini nina

k rihane

(nata, 20. 2. 2010 17:34)

aka je skaredaa ked je ostrihana keby som bola chalan tak by som ani bicykel onu neoprela:DD WAA hanbisaaaaa

riihhanna

(vikki, 27. 1. 2010 20:16)

ak moju sestru poznas s tadialto tak ti pisala je to michaela sovSKA

RIIHHHANNA

(vIKTORIA , 27. 1. 2010 20:14)

mam ta osobna moc rada a citala som v bulvari ze ta tvoj priatel zbil ak toto citas neuraz sa ale je mi to luto teda ak je to pravda

obrázok krasnej RIHANNY

(Michaela Sovská, 27. 1. 2010 20:03)

Mam ta velmi rada si moja hviezda a neviem si ta vynachválit som tvoja fanusicka a teraz chcem byt tebou!!! Rihanna mam ta riadne strasne rada!!!

hello

(julia, 22. 1. 2010 13:47)

hello ako sa mas? si moja najlepsia spevacka

otazka

(nikuska, 12. 4. 2009 15:22)

vie ete niekto o tom kde sa daju zohnat o RIHANNE obrasky

Diki ;)

(Admin - Nika, 24. 3. 2009 15:00)

za komentar..je prvy ! :)
na stranke pracujem..a ked mozem, opytam sa ta: kde si moju web nasla...len sa zaujimam :)

O rihanne

(BarBora, 21. 3. 2009 16:08)

ja osobne mam rihannu strasne raada .. tato stranka mi o nej povedala trosicku viac.. aj ked skoro vsetko som vedela ale aspon som si to mohla precitat.. tato stranka je super kedze je o rihanne.. rihanna je moja najoblubenejsia spevacka.. diki cav
:):):)